top of page

Сучасна лабораторія – вимоги сьогодення

22 лютого 2021 року на платформі Pruffme було проведено обласний методичний онлайн-захід «Віртуальна подорож до ЗП(ПТ)О: сучасна лабораторія закладу П(ПТ)О з професій «Кухар», «Кондитер», «Офіціант».

Регіональний центр професійної освіти ім. О.С.Єгорова на даному заході представила майстер виробничого навчання Тетяна Мороз, яка здійснила віртуальну подорож майстернями та лабораторіями закладу.

Тетяна Мороз, виступаючи гідом у віртуальній подорожі, ознайомила   колег з умовами навчання учнів за професіями громадського харчування, які приїхали з різних куточків нашого регіону. Навчання учнів закладу в умовах наближених до виробництва, сприяє виробленню виробничої культури, знайомить з різними техніками приготування страв, борошняних виробів, форм обслуговування та дає можливість випускнику, швидко адаптуватись до роботи. А головне – бути конкурентоспроможним на ринку праці. «Нове треба створювати в поті чола, а старе саме продовжує існувати і твердо триматись на милицях звички», – О.Герцен.  

таня.jpg

Виробничі інновації під кожну навчальну програму

     Сучасні  вимоги до якості трудових ресурсів потребують переважно інноваційних підходів до їх підготовки, високого професіоналізму педагогічних працівників, постійного оновлення матеріально-технічної бази, організації навчального процесу, як з професійно-теоретичної, так професійно-практичної підготовки.

   19 лютого 2021 року   на  платформі  Pruffme було проведено обласний методичний онлайн-захід «Калейдоскоп виробничих інновацій. Виробничі інновації  в галузі ресторанного сервісу».

       Регіональний центр професійної освіти ім. О.С.Єгорова  на даному заході представила майстер виробничого навчання Олена Погрібняк, яка презентувала  свій досвід роботи з впровадження нових виробничих технологій на уроках з професійно-практичної підготовки з професії «Офіціант».

     Олена Погрібняк поділилася своїми напрацюваннями з колегами області щодо інновацій, які з'явилися у ресторанному сервісі нашого міста та заслуговують на увагу. Технологію «Смокін Ган» використовують при подачі страв та напоїв. Володіння випускника закладу даною технікою  допоможе підготувати його до реалій виробництва.

Погрібняк.jpg

Калейдоскоп виробничих інновацій

Сучасний етап розвитку професійної освіти пов'язаний з широким використанням нових виробничих технологій на уроках з професійно-практичної підготовки.

12 лютого 2021 року на платформі Pruffme було проведено обласний методичний онлайн-захід «Калейдоскоп виробничих інновацій. Виробничі інновації в галузі ресторанного сервісу».

Регіональний центр професійної освіти ім. О.С. Єгорова на даному заході представила майстер виробничого навчання Світлана Катана, яка презентувала свій досвід роботи з впровадження нових виробничих технологій на уроках з професійно-практичної підготовки з професії «Кондитер».

Світлана Катана познайомила колег ПТНЗ області зі своїм досвідом у приготуванні кондитерських виробів з кремами Ганаш і Чиз та їх похідними. Поділилася технологією приготування, звернула увагу на тему, до якої доцільно включити дані креми.

свє.jpg

Опановуємо сучасні технології навчання!

10 лютого 2021 року на платформі Pruffme було проведено чергове заняття обласної школи педагогічних технологій «Опановуємо сучасні технології навчання: технологія змішаного навчання».

 Регіональний центр професійної освіти ім. О.С. Єгорова представила викладач спеціальних дисциплін Людмила Висоцька, яка презентувала власний досвід проведення уроків у формі «Перевернутий клас» під час змішаного навчання. Вона звернула увагу на випереджувальне різнорівневе завдання до підготовки наступного уроку. Учні мали змогу самостійно працювати з педагогічним програмним засобом на сайті викладача та використовувати тестові завдання на платформі Google Foorm.

Людмила Висоцька провела екскурс нестандартним уроком з теми «Технологія приготування страв з відварних та припущених овочів».

Тамара Черемісова, методист навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти у Кіровоградській області, підкреслила актуальність даної форми проведення уроків спеціальних дисциплін.

изображение_viber_2021-02-10_14-31-53.jp

Удосконалюємо майстерність

Курси підвищення кваліфікації

2 листопада 2020 року на базі Регіонального центру професійної освіти ім. О.С. Єгорова розпочалися курси підвищення кваліфікації майстрів виробничого навчання ПТНЗ області з професії «Кухар».

Педагогічні працівники приїхали до навчального закладу удосконалювати свої професійні знання, уміння та навички з опанування нових технологій у сфері громадського харчування. Кожен день навчальної програми розписаний по хвилинах. Програма, за якою працюють майстри, складна, різнобічна, цікава, насичена новинками з технології приготування страв. При розробці програми враховувався кваліфікаційний рівень, на який претендують слухачі, регіональний компонент з приготування страв Кіровоградщини.

Сьогодні у рамках курсу підвищення кваліфікації майстри виробничого навчання удосконалюють та здобувають знання, як теоретичні, так практичні.   У заходах задіяні висококваліфіковані педагогічні працівники Центру, які на своїх заняттях презентували переваги нових технологій, починаючи з підготовчого процесу і особливо звертали увагу на терміни приготування різних страв одночасно. Учасники заходу після отриманих завдань готували, оформляли, а потім, дегустуючи   страви, оцінювали дану технологію приготування, порівнювали на якість, соковитість, смак, ступінь готовності. Також зверталася увага на економічні затрати, які зменшують витрати сировини, поліпшують смакові якості, надають стравам пікантності і вишуканості.

Така співпраця необхідна і корисна. Вона ознайомлює, навчає, надає мудрі поради щодо планування подальшої роботи з учнями у своїх закладах освіти.

Майстер -клас "Сучасні виробничі технології у приготуванні та оформленні страв"

Провела:  майстер виробничого навчання   Кравець   В.Г.

     Під час проведення заходу майстер продемонструвала приготування сучасних соусів: гель-соус; лимоний соус, цитрусовий соус, шоколадний соус до м´яса. На основі запропонованих соусів були приготовленні страви: печінка під цитрусовим соусом; м'ясо під шоколадним соусом. Під час роботи учасники майстер-класу ознайомилися з новими поняттями:гель-соус; кокільйот; дегласування.

      Практично майстри відпрацювали приготування печінки під цитрусовим соусом. Та опанували способи декорування страв та посуду при подачі страв.

Презентація-меседж «Я роблю це так»

          Саме на онлайн-заході «Презентація-меседж «Я роблю це так», який провів навчально-методичний кабінет професійно-технічної освіти у Кіровоградській області 6 березня 2018 року для педагогічних працівників професій громадського харчування, відбулося чергове знайомство з напрацюваннями досвідчених педагогів із регіонального центру професійно-технічної освіти ім. О.С. Єгорова, 

          Під час заходу викладач професійно-теоретичної підготовки  Ігнатенко В.Г. та майстри виробничого навчання Ворсіна М.В., Бондаренко Т.А., у своїх виступах розкривали можливості і необхідності використання сучасних технологій навчання, переконливо доводили  про обов’язковість впровадження виробничих інновацій в навчальний процес, демонстрували приклади проведених уроків із вдалим поєднанням сучасних технологій навчання з системою традиційної освіти.

IMG_5102.JPG

Готуємось до атестації

381 129.jpg
381 319.jpg

5 січня 2018 року майстер виробничого навчання ІІ категорії Бондаренко Т.А. з ініціативи методичної служби провела майстер-клас «Вступний інструктаж. Удосконалення методики пояснення і показу найбільш раціональних прийомів, способів і послідовності виконання вправ на уроках виробничого навчання – головне завдання майстра при формуванні конкурентоспроможного робітника».

 

Обравши тему «Приготування дріжджового тіста та виробів із нього», Тетяна Анатоліївна використала традиції українського народу, продемонструвала прийоми і методи роботи з приготування дріжджового тіста опарним способом з використанням здоби, оформлення різновидів різдвяних калачів. При оздобленні були використані особливості приготування калачів у різних регіонах України – західних, східних, північних та південних. У презентації звернула увагу на різні види посипок, домішок, орнаментів з квітів, колосків, пташок та звернула увагу на те, як вони використовуються в приготуванні калачів на Різдво, Великдень, хрестини, весілля, заручини та калач - дивень.

 

У заході активно брали участь викладачі спецдисциплін, майстри виробничого навчання не тільки громадського харчування, а й будівельники, автослюсарі та методист НМК ПТО Черемісова Т.М. Така форма роботи є плідною, і на думку колег, є необхідною та корисною. Розвиваючи свою професійну та педагогічну майстерність, педагогічний працівник у міжатестаційний період підвищує особистий рівень компетентності, щоб надалі передати його учням. Проблема розвитку особистості педагога та його професіаналізму є завжди актуальною та необхідною.

Семінар - практикум

1 березня 2017 року в ДНЗ «Кіровоградський професійний ліцей імені Героя Радянського Союзу О.С. Єгорова» відбувся обласний семінар-практикум для викладачів професійно-теоретичної підготовки професій громадського харчування ПТНЗ на тему: «Використання авторського навчально-методичного комплексу при викладанні предметів «Технологія приготування їжі з основами товарознавства», «Технологія приготування борошняних кондитерських виробів з основами товарознавства».

 

У ході роботи фахівці відвідали відкритий урок з предмета «Технологія приготування їжі з основами товарознавства» на тему: «Прянощі, приправи», який провела викладач вищої категорії, старший викладач ДНЗ «Кіровоградський професійний ліцей імені Героя Радянського Союзу О.С. Єгорова» Висоцька Л.О. Відбулася презентація науково-методичної діяльності та авторських напрацювань викладачів – претендентів на присвоєння педагогічного звання «Викладач-методист»: Висоцької Л.О. (ДНЗ «Кіровоградський професійний ліцей імені Героя Радянського Союзу О.С. Єгорова»), Калужської В.О. (ДНЗ «Кіровоградський професійний ліцей сфери послуг») та підтвердження - Смірнової С.Є. (ДНЗ «Олександрійський професійний ліцей»)

 

В рамках круглого столу колеги обмінялися досвідом з проблеми семінару-практикуму. Актуальними виявилися питання щодо удосконалення комплексно-методичного забезпечення предметів професійно-теоретичної підготовки та створення авторських навчальних посібників.

 

Подібні заходи сприяють підвищенню професійної компетентності педагогічних працівників, дають поштовх до впровадження в навчально-виховний процес творчих ідей, педагогічних інновацій.

Участь Висоцької Л.О. у вебінарі для заступників з НВР, старших майстрів, методистів ПТНЗ

30 січня 2017 року навчально-методичним кабінетом професійно-технічної освіти у Кіровоградській області проведено вебінар для заступників директорів з НВР, старших майстрів, методистів ПТНЗ з проблеми «Системний підхід до удосконалення комплексно-методичного забезпечення предметів та професій».

 

26 січня 2017 року на базі навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти у Кіровоградській області відбулося засідання робочої групи з питань організації та проведення ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів професійно-технічних навчальних закладів з професії «Кондитер».

      У засіданні прийняли участь викладач Висоцька Л.О. та майстри виробничого навчання Ворсіна М.В. та Катана С.Ф.

      Під час засідання були обговорені загальні положення ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів ПТНЗ області з професії «Кондитер», визначені завдання теоретичного та практичного турів, відпрацьовані критерії оцінювання конкурсних завдань, складена орієнтовна програма заходу, визначені кандидатури до складу журі та предметно-методичної комісії для розробки завдань теоретичного туру.

Проходження курсів підвищення кваліфікації з професії  “Кондитер” майстром виробничого навчання Гриценко О.О.

 

24 листопада 2016 року навчально-методичним кабінетом професійно-технічної освіти у Кіровоградській області в онлайн-режимі проведено Всеукраїнський вебінар для методистів НМЦ ПТО України на якому презентовано систему роботу щодо створення сучасного комплексу дидактичних засобів навчання з предметів професійно-теоретичної підготовки та професій.

 

  У ході означеного заходу відбулося знайомство з системою роботи навчально-методичного кабінету ПТО та професійно-технічних закладів Кіровоградщини щодо осучаснення комплексу дидактичних засобів навчання з професійної підготовки.

Під час вебінару учасники також мали змогу ознайомитись із робочими зошитами для проведення лабораторно-практичних робіт з предметів «Технологія приготування їжі з основами товарознавства», «Технологія приготування борошняних кондитерських виробів», «Організація виробництва та обслуговування» створених викладачами ДНЗ «Кіровоградський професійний ліцей ім. Героя Радянського Союзу О.С. Єгорова» Висоцькою Л.О., Ігнатенко Г.В.

26 травня 2016 року в режимі он-лайн проведено обласну школу передового педагогічного досвіду для викладачів професійно-теоретичної підготовки професій громадського харчування.

 

   Означений захід мав на меті пропагування досвіду роботи викладача-методиста ДНЗ «Кіровоградський професійний ліцей ім. Героя Радянського Союзу О.С. Єгорова» Ігнатенко Г.В. з проблеми «Упровадження проектної технології навчання на уроках предмета «Організація виробництва та обслуговування» як пріоритетний шлях підвищення якості підготовки кваліфікованих робітників з професії «Кухар».

У ході он-лайн заходу автор досвіду познайомила з підходами  до викладання предмета  на основі проектної технології навчання, поділилася напрацюваннями щодо вибору тем та проблематики навчальних проектів, виходячи зі змісту тем програми, презентувала укладені нею навчальні посібники, порадники, робочі зошити, до яких увійшли учнівські проекти.

Вдалим практичним доповненням до розкриття проблеми стали продемонстровані учнями навчального закладу учнівські проекти «Її Величність, Серветка» та «Сервіровка столу для закоханих».

Окрім цього, голова методичної комісії з професій громадського харчування  ДНЗ «Кіровоградський професійний ліцей ім. Героя Радянського Союзу О.С. Єгорова» Висоцька Л.О. розкрила шляхи впровадження досвіду Ігнатенко Г.В. в діяльності педагогічних працівників навчального закладу.

14.04.2016р. викладачі спецдисциплін  Висоцька Л.О. та Ігнатенко Г.В. прийняли участь у роботі Міжнародного науково-практичного Інтернет-семінару «Інноваційні технології при підготовці фахівців ресторанного господарства»

31.03.2016р проведено практичний семінар для кухарів шкільних їдалень м. Кіровограда з теми "Сучасні способи приготування дитячих булочок"

Стажування майстра виробничого навчання Бондаренко Л.М.

 на підприємстві ТОВ «Копілка»

 

 

Проходження курсів підвищення кваліфікації з професії  “Кондитер” майстром виробничого навчання Бондаренко Л.М.

 

Майстер- клас "Виготовлення елементів декору з шоколаду для оздоблення кондитерських виробів"

 

Провела: лауреат Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності, майстер виробничого навчання Товсултанова С.Л.

Кулінарія - музика душі

 

     Професія кухаря є однією з найдревніших у світі і має свої традиції, які сьогодні поєднуються з новими сучасними вимогами суспільства. Адже кухар – це, в першу чергу, винахідник, творець нового, незвичайного, смачного.

     З 27 по 30 травня 2014 року на базі державного навчального закладу «Рівненське вище професійне училище ресторанного сервісу і торгівлі» відбувся ІІІ етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів професійно-технічних навчальних закладів за професією «Кухар». Від Кіровоградщини брав участь учень нашого ліцею Сергій Кондрат’єв.

     Згідно з умовами конкурсу учасники пройшли 2 тури. Теоретичний тур передбачав перевірку знань з предметів професійно-теоретичної підготовки у формі тестових завдань. Практичний тур відповідав вимогам четвертого кваліфікаційного розряду, за умовами якого конкурсанти готували салат із свіжих овочів з курячим філе та котлету «Марічка» зі складним гарніром по дві порції кожної страви.

     Оргкомітет та журі конкурсу нагородили Кондрат’єва Сергія Олеговича за зайняте шосте місце дипломом ІІІ ступеня та цінним подарунком.

     Колектив працівників та учнів ліцею вітає призера з перемогою та призначенням Президентської стипендії. Бажаємо йому невичерпного творчого натхнення, подальших успіхів та звершень, міцного здоров’я і бадьорості духу.

       Висловлюємо подяку викладачам та майстрам виробничого навчання, які брали участь у підготовці учня.

 

bottom of page