top of page

Фестиваль "Буряковий мікс"

 

 

 

Він червоний у середці,

Родич моркві, ріпі, редьці.

Здавна хронові свояк,

Називається... (Буряк)

        1 грудня 2016 року в ліцеї пройшов веселий фестиваль «Буряковий мікс». Групи кафедри з професії «Кухар» взяли участь у проведенні цього свята.

         Під час заходу учні групи №231 разом з майстрами виробничого навчання Бондаренко Л.М. та Катаною С.Ф. ознайомили з одним з найвідоміших українських овочів – буряком, з історією подорожі з Далекого Сходу та Індії до України, де він посів своє почесне місце у народній медицині, кухні та обрядовості. Бурячок так прижився на українській землі, що увійшов у фольклор як свій рідний. Учні представили інсценовані вірші, загадки, прислів’я та виконали веселу пісню про бурячок.

         Заступник директора з навчально-виробничої роботи Валентина Миколаївна Легедза зазначила, що буряк є основним компонентом для приготування борщу, а також його використовують для приготування гарнірів, салатів, закусок, кондитерських виробів, десертів та в лікарських цілях. Буряк вкрай необхідний організму людини, тому що в ньому є безліч корисних властивостей.

          Учні з кожної групи приготували страви з буряка за різними рецептурами, які готуються в регіонах України та за її межами. Учні поєднали традиції української кухні з сучасними тенденціями та презентували свої страви:«Оселедець під шубою» (група № 132);вразила оригінальним виглядом одна із форм подачі цієї ж страви у вигляді полунички (група №131) та «Заливний оселедець під шубою» (група № 231);«Буряк фарширований» (група №133); десерт «Червоний оксамит» (групи №121); «Закуска з маринованого буряка з гострим сиром» (група №122); «Салат з буряка з чорносливом та горіхами» (група № 232); закуска на крекері «Червона ікра з буряка» (група № 233).

           Усім учням ліцею та педагогічним працівникам вдалося і посмакувати стравами з буряка

Дякували за свято всі, адже подібні заходи розширюють та вдосконалюють професійні знання, уміння, прищеплюють любов до обраної професії.

Україна – країна смутку і краси, радості й печалі, розкішний вінок з рути і барвінку, над яким світять яскраві зорі, це історія мужнього народу, що віками боровся за волю, за щастя. Історію свого народу можна впізнати, вивчаючи його звичаї та кухню. Тому 14 травня 2015 року  у нашому ліцеї знову свято. У стінах закладу  пройшов фестиваль «Страви Кіровоградщини».

Учасників заходу привітала заступник директора з навчально-виробничої роботи Валентина Миколаївна Легедза, яка побажала бути патріотами та зберігати свої традиції. Українська кухня – одна з найбагатших і найцікавиших  кухонь світу. Ми – сильна та працьовита нація, яку Господь оселив на благодатній кіровоградській землі. Ми маємо повернутися до витоків, до самих себе. Кіровоградщина розташована в центральній частині України, тому у стравах їй притаманне широке використання різних продуктів.

Майстер виробничого навчання Тетяна Анатоліївна Бондаренко і  учні  групи №332 ознайомили гостей з традиціями кіровоградської кухні. Представили  овочі, що використовуються на Кіровоградщині, а також традиційні страви, які  готують з них. Під час заходу звучали пісні про Кіровоград, відгадувались  кулінарні загадки. Присутнім прийшлися до смаку страви нашого регіону. Учні вивчили окремі з них і приготували ті, які вразили їх своєю оригінальністю.

Учні групи №121 приготували «Пухкеники по-гайворонськи», група №122 приготувала «Мамалигу по-кіровоградськи

зі шкварками», група №131 – пиріг «Соняшник», група №132 – «Медово-вівсяні кульки», група №133 – суп-пюре з

гарбуза та маринований гарбуз, група № 231 – рибу фаршировану по-кіровоградськи, група №232 – бабусині

крученики по-олександрівськи, група №331 – галушки картопляні по-новоархангельськи, група №332 – деруни з

грибами, група №333 – грушу по-інгульськи з курячими рулетиками.

Фестиваль Кіровоградської кухні

І знову свято - фестиваль вареників!

Що у світі найсмачніше? Може, краби чи ікра?
Може, ще щось, найдивніше? Є багато різних страв.
Креми, соуси, салати, ще - рулети та супи...
В українську теплу хату завітай, будь ласка, ти.
Тільки в хаті українській покуштуєш диво з див:
Ось півмісяці у мисці, а над ними в'ється дим,
Бо гарячі - масло тане...Чи ж ви знаєте, що це?
Це - вареники в сметані,
Найсмачніші над  усе!

           Першого  квітня, в день сміху, в ліцеї пройшов веселий фестиваль «Варенички - добренички». Форма вареника нагадує усмішку, тому і свято підняло всім настрій і надало позитивні емоції.

           Під час заходу учні групи №232  разом з майстром виробничого навчання Бондаренко Л.М. ознайомили з історією походження вареників, видами тіста та начинок для них. Представили інсценовані гуморески, вірші, загадки, прислів’я. 

Усім учням ліцею та педагогічним працівникам вдалося і посмакувати варениками з оригінальними начинками, які готують в різних регіонах України. Кожна група взялась за приготування своїх вареників. Вразили оригінальним смаком кіровоградські вареники гарбузові з сиром та яблуками (групи №131);вареники з особливим ароматом з гречаного борошна, горіхами і насінням (групи №132);  духмяні вареники з гарбузовою начинкою (групи №133); вареники з маком (групи №121);  парові вареники з вишнями (групи №122); вареники з сиром та родзинками, приготовлені на кефірі (групи №231);  полтавські вареники з «піском» (групи № 232); запечені дріжджові вареники з картоплею та печінкою в горщиках (групи №331);  вареники з картопляно-шпинатним пюре і грибами (групи № 332); вареники – «божі хваленики» з бринзою та зеленню (групи № 333).

            

Учні груп презентували свої страви та подавали їх у сучасному оформленні з різноманітними соусами, поливками та засмажками.

            Дякували за свято всі: учні та педагоги, а заступник директора з НВР Валентина Легедза підкреслила, що такі заходи дають можливість доторкнутися до культури наших пращурів та побажала зберігати і примножувати українські традиції.

 

Фестиваль "Млинчиковий рай" 

Фестиваль ми відкриваєм

Всіх млинцями пригощаєм,

Замість сонця в небі чистім

Млинчик круглий золотиться!

Такими словами учні та майстер виробничого навчання

Товсултанова С.Л. запрошували на фестиваль "Млинчиковий рай",

який відбувся 26 лютого 2015року

У нашому ліцеї шанують народні традиції.  Одна з них – святкування Масляної. Це – веселе та радісне прощання з зимою, яке віщує розквіт у природі і сонячне тепло. У рамках проведення свята "Млинчиковий рай" учні десяти навчальних груп професії «Кухар» пекли та презентували млинці за старовинними і новими рецептурами регіонів нашої області й підприємств громадського харчування.

     Заступник директора з навчально-виробничої роботи Валентина Миколаївна Легедза відзначила професійну майстерність колективу та побажала берегти традиції народу України.

      Посмакувати млинцями під звучання святкових пісень мали змогу всі учні ліцею та педагогічні працівники.

     Особливо сподобалися макові млинці з сметаною і джемом учнів групи №232, млинці «Катаєф» − пухкі,

товсті на дріжджовому тісті з кремом, яблуками, халвою групи №121, йогуртні млинці з загорнутим у них желе

зі свіжих швидкозаморожених фруктів і ягід, млинці з «Припеком»  (з запеченими у тісто огірками та цибулею)

групи №122, дегустація млинців на мінеральній воді у вигляді торбинок з м’ясною начинкою групи №332,

смугасті млинці на згущеному молоці групи №131 та шоколадні з сиром і родзинками групи №231. Особливої

пікантності млинцям надавали соуси, джеми, начинки

        Такий захід дає можливість доторкнутись до культури наших пращурів та інших народів. Адже історія розповідає про те, що ця страва є майже у всіх кухнях світу.  Скрізь їх їдять по-різному, готують різними способами, змішуючи різноманітні інгредієнти, адже рецептів їх приготування безліч.

Фестиваль борщів

       Презентації бувають різні: на одних представляють пісні і танці, на інших – вистави, а в рамках декади кулінарного мистецтва педагогічні працівники та учні провели фестиваль борщів. Готували страву учні, які навчаються за професією «Кухар», а от покуштувати її завітали усі бажаючі. У цьому «смачному» заході взяли участь і майбутні будівельники, і ті, хто стануть слюсарями з ремонту автомобілів. Вони і були експертами смакових якостей наїдку.               

       Як відомо, одним із найцінніших скарбів української кухні є борщ. У кожному регіоні свій рецепт, що вирізняється набором продуктів, головне – вкласти у приготування душу. Як і господинь – двох однакових борщів не буває, тож готували полтавський, київський, волинський, чернігівський.

     Звичайно, найбільший інтерес викликав борщ «Кіровоградський». До його складу входять гарбуз та

квасоля, а в кінці варіння до нього додають кефір, збите яйце, заправляють салом шпик, розтертим

часником та окремо подають грінки.

       Куштували страви під українські пісні, вірші, прислів’я та загадки.    

       Дякували за свято усі: учні й педагоги, а директор ліцею Микола Іванович Корецький побажав

зберігати та примножувати українські традиції та запропонував провести фестиваль домашнього

українського хліба.

Хліб - всьому голова

Хліб і сіль в українському домі завжди були символом гостинності.  Жоден із родинних  обрядів не обходився без хліба, тому що він  є мірилом життя, добробуту, багатства. У  Кіровоградському професійному ліцеї шанують і примножують  національні традиції, тому з усією відповідальністю готувалися до виховної години «Хліб - всьому голова».

   

 Виготовили хліб власними руками учні, які навчаються за професією «Кухар». За давнім звичаєм хліб на Україні  кладуть на рушник, так і учні презентували свої вироби на вишитих рушниках. Вони приваблювали різноманітністю, вишуканістю, духмяним ароматом. У дегустації брали участь гості, педагоги та учні. Особливо сподобався хліб  з гарбузовим  та кунжутним насінням, пластівцями та зеленню, морквою, кропом, новоукраїнський з часником та сиром, гірчицею, гарбузом. Хліб смакували  з молоком та медом, салом та часником, шкварками, з сиром, ряжанкою домашнього приготування.

На захід  завітала  шанована гостя Лещенко Ельза Володимирівна - директор Департаменту  освіти і науки, молоді та спорту Кіровоградської обласної державної адміністрації,  яка відзначила  високу професійну майстерність колективу і побажала берегти духовну спадщину  нашого народу, яка створювалась століттями і передається від покоління до покоління.

          Усі учасники заходу  дякували за таку можливість доторкнутися до традицій української кухні, що є частиною нашої культури.

bottom of page